Szánkhja-pszichológia

A szánkhja elsődlegesen azt a folyamatot vizsgálja, melynek során ismereteket, tapasztalatokat gyűjtünk a külvilág tárgyairól, személyeiről és folyamatairól. Azt kutatja, hogy miként lesz egy objektív észlelésből szubjektív tapasztalat, élmény. És hogy ezek a szubjektív reflexiók miként hozzák létre a személyiséget, a karmát, a sorsot. Hogyan tudunk a karma kötelékéből kiszabadulni?

A program célja: a fenti témák tárgyalásával egy szilárd, személyes életfilozófia kialakítása a klasszikus szánkhja főműve, a Szánkhja-káriká elemzése alapján. Bevezetés a szánkhja-meditációba, az elme kiüresítésének módszereibe, és az éberség-gyakorlatokba.

Előképzettség: a jelentkezőnek képesnek kell lenni délelőtt és délután is 45 percet meditációs ülőhelyzetben ülni. Ajánlott Patandzsáli Jóga szútráinak ismerete (főleg az 1-2. fejezet). Lásd: Papp józsef - A jóga meditatív hagyománya.

Dátumok: erre a programra jelenleg nem lehet jelentkezni.

Helyszín: a Himalájai Jógaközpont (1081 Budapest, Kiss József u. 4., III./16., 138-as kapucsengő). Térképen

Jelentkezés: sdh2020@yahoo.com

Papp József: A szánkhja ősi pszichológiája

Ajánlott irodalom: Papp József - A szánkhja ősi pszichológiája

Jól ismert tény a jógagyakorlók körében, hogy a jóga gyakorlati rendszere nagyrészt a szánkhja-filozófia tanításaira támaszkodik.

Ha az egyén szempontjából értékeljük a szánkhja tanításait, elme működését értelmező, majd az elme és az illuzórikus személyiség meghaladására törekvő, ősi pszichológiát kapunk eredményül.

3500 Ft

Megvásárolható a szerzőtől közvetlenül, vagy a webáruházban: